O nas

Kim jesteśmy

Fundacja „Lepszy Świat” została powołana do życia w 2010 roku, w 2012 uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego. Od początku działalności nasze działania statutowe skierowane były na rzecz humanitarnego i właściwego obchodzenia się ze zwierzętami, zwalczanie przejawów przemocy wobec nich, ujawniania i ścigania przestępstw oraz wykroczeń dotyczących praw zwierząt.

Czym się zajmujemy

LECZENIE I PRZYGOTOWANIE DO ADOPCJI
Zwierzęta które bierzemy pod opiekę są leczone, odrobaczane, szczepione, sterylizowane i chipowane przez najlepszych weterynarzy w okolicy.

EDUKACJA HUMANITARNA I EKOLOGICZNA
Prowadzimy otwarte warsztaty, spotkania i zajęcia edukacyjne o różnorodnej tematyce w placówkach oświatowych. Nasze główne cele to propagowanie humanitarnego traktowania zwierząt i dbałości o środowisko.

SPACERY Z PSAMI ZE SCHRONISKA
Nasi wolontariusze co tydzień zabierają na spacery podopiecznych Schroniska „Azyl” w Cieszynie. Dzięki temu psy mogą nacieszyć się odrobiną wolności i mieć namiastkę normalnego życia, na jakie zasługuje każdy z nich.

PROMOWANIE ADOPCJI
Na naszych portalach społecznościowych i stronach internetowych możesz poznać naszych oraz schroniskowych podopiecznych, czekających z nadzieją na nowe rodziny.

KOCI ZAKĄTEK
Prowadzimy małe przytulisko, w którym koty będące pod naszą opieką czekają na nowe, dobre domy. Dajemy bezpieczne schronienie i czułą opiekę naszych wolontariuszy kilkuset kotom rocznie.

INTERWENCJE
INTERWENCJE Jeżeli jesteś świadkiem złego traktowania, głodzenia lub znęcania się nad jakimkolwiek zwierzęciem możesz ten fakt zgłosić naszym inspektorom przez portal interwencyjny dostępny na naszej stronie www.interwencje.fundacjalepszyswiat.pl

Łapka to miejsca przyjazne zwierzętom

Znajdziesz tutaj miejsca, które są starannie sprawdzane przez fundację Lepszy Świat w zakresie dostępności dla zwierząt. Najlepsze miejsca zdobywają łapki - oznaczenie mówiące o tym, że przeszło weryfikację fundacji. Łapka to baza danych z wyszukiwarką miejsc w których Twój pies poczuje się świetnie, restauracje w których napije się świeżej wody, znajdzie wygodne legowisko czy zostanie nakarmiony.

grafika aplikacji łapka

miejsce posiada miskę dla psa

Miska

miejsce posiada przysmaki

Przekąski

miejsce posiada legowisko dla psa

Legowisko

    Czynne:
  • pn - pt: brak info
  • sobota: brak info
  • niedziela: brak info